Цюрупинск
C
» » Херсонські ліси гинуть (ВИДЕО)

Херсонські ліси гинуть (ВИДЕО)

Херсонські ліси гинуть (ВИДЕО)

На Херсонщині майже 70 тисяч гектарів лісу. Це лише близько двох відсотків площі області. Та попри це Херсонщина займає перші місця в Україні за обсягами нелегальних рубок. За даними обласного управління лісомисливського господарства, збитки від лісових браконьєрів за останні чотири роки сягнули більше трьохста сорока мільйонів гривень. Унікальний штучний ліс, що мав зупинити наступ пісків, скоро може втратити свою рятівну роль.  

Від хижацьких вирубок найбільше потерпають ліси Голопристанського району Херсонщини. Тож онлайн-газета «Вгору» спробувала розібратися, хто знищує їх, чому це стало можливим  та куди зникають десятки тисяч кубометрів деревини.

 

Лісові «захисники» з бензопилами

За словами підприємців, що заготовляють деревину в рамках законів, браконьєрська вирубка набула промислових масштабів з 2017 року. Тоді у цих лісах помітили людей, як  кажуть,  «спортивної зовнішності», що представилися членами громадської організації «Добровільна спілка по збереженню лісів України». Вона зареєстрована у селищі Приозерне Херсонської міської ради. За даними відкритого реєстру громадських об’єднань, керівник організації — Андрій Богомолов, а серед засновників - його брат Леонід Богомолов та Анастасій Остроумов. Члени ГО домовилися з Голопристанським лісомисливським господарством про спільні рейди для збереженню лісових насаджень.

Херсонські ліси гинуть (ВИДЕО)
Херсонські ліси гинуть (ВИДЕО)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Але, як стверджують обізнані люди, замість патрулювання та захисту лісів члени організації взяли під свій контроль та поставили на потік хаотичні рубки у Збур’ївському та Гладківському лісництвах Голопристанського лісомисливського господарства. Зараз у навколишніх лісах працюють близько двадцяти браконьєрських груп, яких люди поза очі називають «махновцями».

Керівник цієї громадської організації Андрій Богомолов відмовився спілкуватися з журналістами онлайн газети «Вгору».

Також ми намагалися взяти коментар у головного лісничого Збур’ївського лісництва Юрія Куролєсова. Але він також не захотів будь-що коментувати.

Херсонські ліси гинуть (ВИДЕО)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

За словами тимчасового старости Старозбурївського старостинського округу Віктора Маруняка, лісники та правоохоронці не можуть не знати про те, що відбувається в лісах:

— Без згоди від лісівників чи від поліції спилюавати таку кількість дерев упродовж тривалого часу було б неможливо, — завпевняє Віктор Маруняк. — А кожна вкрадена деревина — це десь тисяча гривень в кишені чорних порубщиків.


З ним згодні і легальні лісоруби. За їх словами, Олексій Андрющенко, кум Юрія Куролєсова, є учасником однієї з браконьєрських груп, що орудують в лісах. І це лише один приклад з багатьох, коли родинні зв’язки допомагають правоохоронцям та лісникам не помічати «чорних лісорубів», впевнені місцеві мешканці.

Херсонські ліси гинуть (ВИДЕО)

Пеньки є, порушників нема

Начальниця Херсонського обласного управління лісомисливського господарства Тетяна Касіч каже, що вони ловлять браконьєрів, та звертаються до поліції.

Але що з браконьєрами  відбувається далі — не в курсі.

Херсонські ліси гинуть (ВИДЕО)

Начальниця Херсонського обласного управління лісомисливського господарства Тетяна Касіч не впевнена у результативності роботи правоохоронних органів.


Всього, з 1 січня 2015 по 1 листопада 2019 року, лісівники виявили 164 факти незаконної вирубки лісу в Голопристанському районі. З них у 157 випадках порушників не виявлено. За словами Тетяни Касіч, охороняти ліси майже немає кому:

 

— У нас галузь не фінансується з 2016 року, — бідкається Тетяна Касіч. — І, на жаль, у нас було дуже велике скорочення штату, люди звільнялися, бо не отримували зарплату  рік-два. Не було можливості підготувати документи для офіційних рубок — тобто, навіть лісництва не могли законно самі в себе заготовляти дрова! Але вже з  цього  року нас включили в спецфонд державного бюджету, ми почали отримувати зарплату, люди починають повертатися на свої робочі місця.Херсонські ліси гинуть (ВИДЕО)

А за даними поліції, з 2017 року по Голопристанському району щодо незаконної вирубки деревини було відкрито 207 кримінальних проваджень, 140 з них вже закриті. До суду дійшли лише 4 кримінальних провадження.

Херсонські ліси гинуть (ВИДЕО)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Браконьєрів необхідно затримувати лише «на гарячому», бажано одраз з документами та двома свідками. Хоча, за словами Маруняка, навіть після цього їх відпускають.


Як пояснюють у головному управлінні Нацполіції по Херсонській області, довести факт браконьєрської вирубки  вкрай складно. Серед причин — недосконале законодавство, необхідність складних та довготривалих експертиз та відсутність нормативно-правових можливостей притягнення до відповідальності ймовірних порубщиків.

Херсонські ліси гинуть (ВИДЕО)

Саме тут, в Голопристанському районі, де розташовані Збур’ївське та Гладківське лісництва, браконьєри знищили десятки тисяч дерев. Сума збитків — більше 312 мільйонів гривень.

Херсонські ліси гинуть (ВИДЕО)
Херсонські ліси гинуть (ВИДЕО)

Вирубка ведеться не тільки в лісах, що підступають до сіл. Люди стверджують, браконьєри також  орудують   на території військової частини, між селами Таврійське та Нова Збур’ївка. Але пересвідчитися в цьому на власні очі журналісти онлайн-газети «Вгору» не змогли — назустріч автівці зі знімальною групою вийшов військовослужбовець та заборонив заходити до лісу.

Херсонські ліси гинуть (ВИДЕО)Херсонські ліси гинуть (ВИДЕО)

Червоним на карті позначені деякі з кварталів лісництва, де браконьєри активно вирубують ліс. На декількох з них розташована військова частина.


Підрахувати площу знищених гектарів вкрай складно — при самовільних порубках фіксується лише кубатура. По Херсонські області вона становить 59 588 кубічних метрів деревини, в той час як по Голопристанському району вирізали більше 90% цієї кількості — 56 875  кубічних метрів. Це, приблизно, 1100 вантажних вагонів.

Херсонські ліси гинуть (ВИДЕО)

Загалом, за словами Тетяни Касіч, вся незаконно добута  за останні чотири роки деревина дорівнює обсягу  легальної заготівлі Херсонщини за рік-півтора.

Сокира – дрова - помідори…

Головний ринок збуту краденого лісу Голопристанського району — це села.

Їх мешканці купують деревину на дрова. За словами Віктора Маруняка, на опалення середнього господарства з 2-3 теплиць у сезон потрібно 3-4 тракторних причепи дров. Адже більшість теплиць опалюються дуже прожерливими буржуйками (по 3-4 на теплицю).

Херсонські ліси гинуть (ВИДЕО)

Теплиці Малої Кардашинки.

За приблизними підрахунками легальних лісорубів, у сезон теплиці навколишніх сел «споживають» 15 тисяч кубометрів деревини. Це близько 300 вантажних вагонів

— Тільки Стара Збур’ївка витрачає в рік на дрова близько 7-ми мільйонів гривень, — підрахував Віктор Маруняк. — Ці гроші можуть йти в бюджет лісництва, а не в кишені «чорних лісорубів». Якщо раніше, 20-30-40 років тому, це була налагоджена система, де людина могла купити в лісництві дрова, то зараз цієї системи не існує, а у людей все ще є попит.


У Старій Збур’ївці офіційно мешкають трохи більше 2400 людей, а половина села газифікована. У Голопристанському районі живе майже 45 000 людей.

Херсонські ліси гинуть (ВИДЕО)

В свою чергу, Маруняк впевнений — як тільки лісництва знову почнуть заготовляти дрова, «чорні лісоруби» зникнуть:

—Коли є потреба в дровах, її треба задовольняти. І має задовольняти офіційна структура -лісництво. І тоді все, тоді необхідність купувати дрова у чорних лісорубів  просто відпаде. Вони зникнуть як клас. Вони будуть непотрібні.

Херсонські ліси гинуть (ВИДЕО)

Дмитрий Багненко 

 

P.S. Виготовлення цього матеріалу в рамках проєкту «Тест на законність» Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» стало можливим завдяки підтримці Міжнародного Фонду «Відродження» та громадської організації «Трансперенсі Інтернешнл Україна» через проєкт «Підвищення ролі громадянського суспільства в нагляді за державними фінансами», який впроваджується за підтримки Європейського Союзу.

 

Цюрупинск Сегодня по материалам "Вгору"

скачать dle 10.6фильмы бесплатно
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

комментария

HaroldFligO 10 декабря 2019 11:25
Ставки именно на хоккей через знаменитого букмекер 1 икс бет основал на хорошим услугами для стабильных игроков, который предоставляет удобное игру на платформе плюс доступные правила тарифа с высокими составляющими. В случае если пользователь сталкиваетесь в непрерывной блоком источника, наш ресурс рекомендует переходить на зеркало один иксбет - это отработанный источник, по которому переадресовываются пользователи, для того чтобы избавится все блокирование, а к тому же одержать постепенный проход в пространство и всем спортивным событиям. Зеркало 1XBET [url=https://you1xwin.ru]бк 1хбет альтернативный адрес[/url] пользователи сумеют активировать с помощью смарт програмки, какое никак совершенно не сдает позиции главной формата, и предоставляет выполнимость играть в всякое комфортное момент. На нашем официальном портале 1XBET следующий посетитель имеет возможность производить курс именно на полный набор актуальных соревнований по большими индексом, включать онлайн перевода лишь в HD качестве и обновлять цифры вполне подходящим порядком. Источник 1 икс бет в нашем ресурсе 1 x bet зеркало рабочее на сегодня актуальное https://you1xwin.ru постижимый всякому клиенту, что желает проходить практично плюс ежедневно.
  • Нравится
  • 0
Jasonsoaft Вчера, 11:31
Загрузить развлечение ту что душе благодаря трекер есть возможность Вам на веб-источнику [url=https://torrentred.games/load/shuter/5512-stalker-2.html]stalker 2 скачать торрент бесплатно[/url] , какой преднамеренно сделан именно для геймеров и поклонников активно скоротать час у искусственном мире. Именно в этом месте специально для пользователей каждый день дополняется набор различных новинок, те что юзеры имеют возможность раскрыть с подмогой перемещением. Каждая описание фильтров, которые охватывает класс, torrentred.games модификацию, условия и программы, до тому же есть единичные сборки вполне топовых https://torrentred.games/ онлайн изданий, новинки, недавние, еще также варианты для устареллые ноутбуки. Этот сайт включает новинки из тысяча девятьсот девяносто пятого периода и до сегодняшнее время на мотив: гонки, политические, страшилки, танцы, приключения, симулянты, военные, бокс, бег, для взрослых, умные также подобные разделы, которые возможно соединять из годом выпуска. Переключайте в онлайн источником затем загружайте интересующую гейм в удобному промежутку.
  • Нравится
  • 0
Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Код: Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код: