Цюрупинск
C
» » "Якщо не вистачає стажу для пенсії", - управління Пенсійного фонду України в Цюрупинському районі

"Якщо не вистачає стажу для пенсії", - управління Пенсійного фонду України в Цюрупинському районі

"Якщо не вистачає стажу для пенсії", - управління Пенсійного фонду України в Цюрупинському районі 
Останнім часом багато запитань, які надходять до спеціалістів управління Пенсійного фонду України в Цюрупинському районі стосуються права на пенсію тих громадян, у яких не вистачає стажу для призначення пенсії за віком та по інвалідності. Людей дуже цікавить: чи означає, що після досягнення пенсійного віку, не маючи 15 років страхового стажу, вони не матимуть права на пенсію.
 
Так, згідно чинного пенсійного законодавства України особа має право на пенсію за наявності 15 років страхового стажу. Якщо громадянин досяг пенсійного віку і не має 15 років страхового стажу, право на трудову пенсію він втрачає. Це передбачено статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» в редакції, чинній після 1 жовтня 2011 року.
 
Набути страховий стаж у такому випадку можливо, якщо особа заключить договір добровільного страхування.
 
Статтею 10 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» визначено коло осіб, які мають право на добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. Це, зокрема, особи, які досягли 16-річного віку та не належать до платників єдиного внеску, у тому числі іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють на території України, громадяни України, які постійно проживають або працюють за межами України, члени фермерських та особистих селянських господарств.
 
Для укладення договору про добровільну участь незастрахованій особі необхідно подати до територіального органу Державної фіскальної служби України за місцем проживання: 
 
- відповідну заяву за встановленою формою;
- копію документа, що посвідчує особу; 
- копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;
- та копію трудової книжки (у разі наявності).
 
Договір про добровільну участь укладається на термін не менше одного року, поряд з цим - може бути передбачена одноразова сплата особою страхових внесків за попередні періоди, в яких вона не підлягала загальнообов’язковому пенсійному страхуванню, у тому числі за період з 1 січня 2004 року. 
 
Розмір внеску визначається в Договорі, але сума сплачених внесків за кожний місяць не може бути меншою, ніж мінімальний страховий внесок, на сьогодні це 22 відсотки від мінімальної заробітної плати, установленої на той період, за який здійснюється розрахунок сум страхових внесків. 

РОЗМІР МІНІМАЛЬНОГО СТРАХОВОГО ВНЕСКУ
• з 1 травня 2016 року – 319 грн 00 коп.
• з 1 грудня 2016 року – 341 грн 00 коп.

Тож, шановні громадяни, пам’ятайте: в нинішній час гарантією отримання майбутньої пенсії є наявність страхового стажу, а добровільне соціальне страхування виступає як один із способів його придбання для багатьох категорій громадян.
 
У разі виникнення запитань за консультацією звертайтесь до управління Пенсійного фонду України в Цюрупинському районі за адресою: м. Олешки, вул. Центральна 52 або за телефоном: 2-14-83.
 
Цюрупинск Сегодня, подготовила Юлия Уварова 
скачать dle 10.6фильмы бесплатно
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Код: Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код: