Цюрупинск
C
» » Переплату пенсії легше попередити, ніж потім її утримувати - управління Пенсійного фонду України в Цюрупинському районі

Переплату пенсії легше попередити, ніж потім її утримувати - управління Пенсійного фонду України в Цюрупинському районі

Переплату пенсії легше попередити, ніж потім її утримувати - управління Пенсійного фонду України в Цюрупинському районі 
Фахівці органів Пенсійного фонду України в Цюрупинському районі систематично проводять  звірку даних персоніфікованого обліку про застрахованих (працюючих) осіб із даними бази одержувачів пенсій. При цьому щоразу виявляється значна кількість працюючих пенсіонерів, котрим через замовчування про працевлаштування безпідставно виплачувалися пенсія, надбавки, підвищення до пенсії або нараховувалася індексація до пенсії.
 
Наводимо перелік основних виплат, які призначаються до пенсій виключно непрацюючим особам або розмір яких безпосередньо залежить від того, чи працює пенсіонер:
 
- надбавки непрацюючим пенсіонерам, які мають на своєму утриманні непрацездатних членів сім'ї. Розмір такої надбавки на одного утриманця складає 150,00 грн. на місяць,
 - пенсії за вислугу років виплачуються лише за умови залишення роботи, яка дає право на цю пенсію,
- пенсії по інвалідності, що обчислені у розмірі пенсії за віком, виплачуються пенсіонерам-інвалідам, які не досягли пенсійного віку, лише за умови залишення роботи,
- також пенсії у зв`язку з втратою годувальника, що призначаються непрацюючим членам сім`ї померлого, які зайняті доглядом за дітьми померлого годувальника до досягнення ними восьми років;
 - індексація пенсій відповідно до Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" працюючим пенсіонерам проводиться з урахуванням отриманої заробітної плати та відповідно до базового місяця нарахування індексації, -працюючі пенсіонери не мають права на підвищення пенсії у разі збільшення прожиткового мінімуму, відповідно до Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», який вступив у дію з першого жовтня 2011 року.
 
Тим, хто працює, перерахунок пенсії зроблять лише після звільнення з роботи — за тим прожитковим мінімумом для непрацездатних, який діятиме на дату звільнення.
 
Пенсіонери, які є фізичними особами - підприємцями належать до категорії працюючих пенсіонерів. Є випадки, коли особи, зареєструвавши свою підприємницьку діяльність ще в 90-х роках, не повідомили про це органи ПФУ. Вчасно не відвідавши державного реєстратора, вони офіційно не зняли статус підприємця і значаться як працюючі пенсіонери.
 
Що стосується механізму стягнення переплат пенсій, то відповідно до статті 50 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" суми пенсій, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку пенсіонера, подання недостовірних даних та ін., можуть бути повернуті пенсіонером добровільно або стягуються з суми, що належить пенсіонерові до виплати у розмірі не менше 20%.
 
Шановні пенсіонери! Щоб запобігти переплаті пенсії у зв`язку з працевлаштуванням (в тому числі, заняття підприємницькою діяльністю), при зарахуванні на роботу необхідно повідомити про це управління Пенсійного фонду письмово та надати документи, що підтверджують дату прийому на роботу. Адже легше попередити безпідставне одержання пенсійних виплат, ніж повертати суми переплат, на жаль, часто досить значні.
 
Детальну інформацію можна отримати безпосередньо звернувшись до управління Пенсійного фонду України в Цюрупинському районі   (м. Олешки, вул. Пролетарська 52) або за телефоном "гарячої” лінії  4-40-39.
 
В.о. начальника управління                                                              Ю.М. Уварова
 
Цюрупинск Сегодня
скачать dle 10.6фильмы бесплатно
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Код: Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код: