Цюрупинск
C
» » Наша пустеля на пам'ятних монетах

Наша пустеля на пам'ятних монетах

Наша пустеля на пам'ятних монетах
 

Олешківські піски викарбувані Нацбанком у сріблі й нейзильбері (мідь із нікелем). В Україні випущені в обіг дві пам'ятні монети номіналом в 2 й 10 гривень, присвячені найбільшій в Європі пустелі, повідомляє газета "Вгору".

За роки незалежності в Україні випущено вже 667 пам'ятних монет. Перша з них, номіналом в 200000 карбованців, була мельхіоровою і присвячена Перемозі у Великій Вітчизняній війні. Її відчеканили до 7 травня 1995 року у кількості 250 тисяч штук.

З тих пір Нацбанк випускає до 40 пам'ятних монет у рік. Це, у порівнянні з іншими країнами - дуже багато. І тематика досить різноманітна:"Відродження української державності", "Видатні особистості України", "Народні промисли й ремесла", "Знаки Зодіаку", "Східний календар", "Флора й фауна" та інші.

За двадцять років наша область усього кілька разів "відзначилася"у металі. Так, у травні 1998 року були викарбувані монети номіналом 10 гривень (срібло) і 2 гривні (нейзильбер), присвячені заповіднику Асканія-Нова.

Наступного року, у січні, в оборот були випущені монети такі ж по складу й номіналу із зображенням орла степового – найрідкіснішого виду сімейства яструбиних.
В Україні цей птах занесений у Червону книгу, і все його поголів'я утримується в зоопарку Асканія-Нова. Ще в Херсонській області живе інша унікальна істота - сліпець степовий. Веде винятково підземний спосіб життя й живее в наших Нижньодніпровських пісках і степах, в основному, у межах Чорноморського біосферного заповідника. Монети, присвячені сліпцю, випущені в червні 2005 року. Через п'ять років, в 2010 році, було викарбуване зображення й нашої степової ковили.

Як правило, пам'ятні монети бувають різні по складу. Якщо вони зроблені зі срібла, то й продаються за вартістю дорогоцінного металу, тобто, набагато вище зазначеного номіналу. Так, десятигривнева монета, присвячена Олешківським піскам, зроблена зі срібла 925-ї проби (31,1 грам) і в роздрібному продажу її вартість - 581 грн.
І тираж її невеликий, усього 3 тисячі. Друга монета, номіналом у дві гривні, зроблена зі сплаву міді й нікелю і її ціна - 22 гривні.

На монеті зображені, з одного боку, на матовому тлі пустельного пейзажу зі слідами людини - малий Державний Герб України, під яким напис "Україна", рік карбування і номінал. На іншій стороні – пустеля із зображенням ящірки, а вгорі півколом – напис Олешківські піски.

Ювілейні й пам'ятні монети - це престиж держави, це літопис у металі. І на відміну від пам'ятників, які зберігаються не всі, монети приходять до нас із минулого, зберігаються в колекціях, музеях і можуть багато чого розповісти про свою епоху.

 

[За матеріалами " Вісник Олешшя"]


скачать dle 10.6фильмы бесплатно
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Код: Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код: