Цюрупинск
C
» » Лісова охорона ДП «Цюрупинське ЛМГ» перейшла на посилений режим охорони новорічних красунь

Лісова охорона ДП «Цюрупинське ЛМГ» перейшла на посилений режим охорони новорічних красунь

Лісова охорона ДП «Цюрупинське ЛМГ» перейшла на посилений режим охорони новорічних красунь
З метою запобігання незаконного вирубуванню хвойних насаджень у лісових масивах області в передноворічний період 2016 року та впорядкування централізованої реалізації новорічних ялинок, згідно зі статтями 19, 31, 32, 33 Лісового кодексу України прийнято розпорядження голови Херсонської обласної державної адміністрації від 10 листопада 2015 року № 662 «Про комплекс заходів щодо реалізації ялинок та охорони хвойних насаджень від вирубування у передноворічний період 2016 року».

Зазначеним розпорядженням передбачено утворення штабів для організації та проведення охоронних заходів до складу яких входять представники лісогосподарських підприємств спільно з органами внутрішніх справ та Державною екологічною інспекцією у Херсонській області (останні за згодою).

Відпуск новорічних ялинок будуть здійснювати з обов’язковим маркуванням деревини безпосередньо на лісосіках уніфікованими маркерами з нанесенням штрих-коду та ідентичного йому цифрового коду для реєстрації її походження, технологічних, якісних та кількісних показників відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 16 вересня 2009 року № 1090-р «Про схвалення Концепції створення єдиної державної системи електронного обліку деревини».

Лісогосподарськими підприємствами управління заплановано проведення заготівлю новорічних ялинок в обсязі до 6,5 тис. шт.. Вартість ялинки буде коливатись від 50 грн. до 280 грн., в залежності від її висоти.

Заготівлю ялинок здійснюють за рахунок дерев, що підлягають вирубці, при проведенні рубок формування і оздоровлення лісів.

У разі виявлення порушень (незаконна порубка) винних осіб буде притягнуто до відповідальності згідно з чинним законодавством.

За незаконну порубку, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка (стаття 69 Лісового кодексу України) передбачено відповідальність статтею 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме накладання штрафу на громадян у розмірі від п’яти до десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від семи до дванадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян. А також постановою Кабінету Міністрів України від 23 липня 2008 року № 665 визначено, що у разі незаконного вирубування та пошкодження дерев хвойних та інших визначених порід віком до 41 року у грудні - січні (новорічний період) розмір шкоди обчислюється за таксами у додатку 1, збільшеними у три рази.

Отож, на виконання розпорядження голови Херсонської обласної адміністрації № 662 від 10.11.2015 року "Про комплекс заходів щодо реалізації ялинок та охорони хвойних насаджень від вирубування у передноворічний період 2016 року", лісова охорона ДП «Цюрупинське ЛМГ» перейшла на посилений режим для недопущення незаконних рубок новорічних красунь у передноворічний період. Налагоджена робота з працівниками Цюрупинського відділу поліції, погоджений графік спільного чергування мобільних груп, щодо виявлення та притягнення до відповідальності громадян, які незаконно вирубують дерева в лісовому фонді. Так, незаконна рубка одного дерева тягне за собою накладення штрафу у розмірі від 5 до 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян ( 85-170 грн.). Окрім штрафу, порушнику доведеться відшкодувати збиток, заподіяний у результаті вчинення незаконної рубки, у розмірі 247 грн. Тому перш, ніж зрубати дерево слід добре подумати, а чи не краще ялинку придбати законним методом – на спеціально виділених місцях.
А також нагадуємо, що реалізація новорічних ялинок протягом кількох років поспіль здійснюється зі спеціальними бірками зі штрих -кодом, що містять інформацію про походження новорічних красунь.
Для реалізації ялинок визначені такі місця:
- центральна садиба ДП "Цюрупинське ЛМГ" (м. Цюрупинськ, вул. Комунарів, 80), тел.(05542) 45148;
- садиба Раденського лісництва, тел. (05542) 52423;
- садиба Костогризівского лісництва, тел. (05542) 56146;
- садиба Пролетарського лісництва, тел. (05542) 52404;
Вартість ялинок, висотою до 2-х м – 71,16 грн ( опт від 20 шт. – 61,20 грн); від 2- 2,5 м – 96,24 грн (опт від 20 шт. – 81,24 грн.)
Хочу запевнити громадян, що сосни новорічні у ДП «Цюрупинське ЛМГ» заготовлюються на ділянках де проводиться рубки формування та оздоровлення лісів (проріджування, прохідна).

Прес-служба ДП Цюрупинське ЛМГ
Адміністрація підприємства Общество
8-12-2015, 09:54 roman
15
0

0
1
2
3
4
5

скачать dle 10.6фильмы бесплатно
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Код: Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код: