Цюрупинск
C
» » Земля в Олешках: «Стороннім вхід заборонено!»

Земля в Олешках: «Стороннім вхід заборонено!»

Земля в Олешках: «Стороннім вхід заборонено!»

В Олешках не вщухає скандал, стосовно виділення земельних ділянок на сесії міськради. Напередодні земельна комісія з депутатів схвалила проект рішення щодо виділення землі по провулку Тополиному в Олешках. Ознайомившись з даним документом учасники АТО міста були просто розгнівані. Бо землі там виділяється досить багато, розташована вона біля лісу, і серед прізвищ власників немає жодного пільговика чи учасника АТО.

 

Забігаючи наперед, одразу зазначимо, що земельні ділянки було виділено – «за» рішення проголосували депутати міської ради під час чергового засідання сесії. А ось що передувало скандальному засіданню, і що відбулося після нього – про це й піде мова.

 

За час так званого «нового порядку» та «нової влади» в Олешках (це 2,5 роки) учасникам АТО виділялися земельні ділянки. Про це свідчать як відповідні рішення депутатів, так і документи, які вже є у захисників на руках, та й земля – яка ось – поруч, в Олешках. Однак процес видачі цієї землі довгий, як козацька миля.

 

- Хлопці, як поверталися з АТО, то йшли подавати документи на отримання землі, - розповідає заступник голови ГО «Спілка ветеранів АТО Олешківського району» Андрій Мальчиков. – Я сам, особисто теж подавав всі папери. Головний архітектор Олешок, пані Покришева говорила мені, мовляв, йде розробка ділянок. Чекайте. Ми з хлопцями бігали цілий рік. І відповідь одна «документи в розробці». На те, що на кожній сесії ділянки таки давали, ми поки що не звертали уваги.

 

За словами захисника, система як подання документів, так і винесення відповідного рішення на сесію міськради Олешок влаштована таким чином, щоб за цей час бажаючий зміг запропонувати відповідну нагороду працівникам виконкому. Подальші дії міських чиновників впевнили хлопців у цьому:

 

- Ми побачили на сайті міської ради підготовлений проект рішення про виділення землі, - пояснює Андрій Мальчиков. – І знайшли там прізвища кількох осіб, які мали отримати ділянки по провулку Тополиному. З моменту подачі документів – 19 січня - не минуло й двох тижнів – а земля вже ось – виділяється. До того ж і прізвища людей були там вказані цікаві. Якщо добре знаєш місто, і довго в ньому живеш, то впізнаєш «кумів, сватів, братів» або Воронова, або депутатів, які чинять так само як і мер.

 

Чотири рази поспіль ініціативна група на чолі з керівником ГО «Спілка ветеранів АТО Олешківського району» Олександром Зарівним ходила до мерії з’ясовувати, чи справді, вказані в проекті люди – пільговики і чи згідно закону їм виділено землю. Однак жодних конструктивних чи обґрунтованих відповідей не почули. Останньою краплею для хлопців-військових стала координаційна рада. Міський голова своєю присутністю на цьому заході АТОвців не порадував. Спеціалістів з земельного відділу, архітектора міста чи в кінці кінців депутатів, які входять до складу земельної комісії там теж не було. Єдиним, хто сухо вислухав, але і не надав жодного обґрунтованого пояснення – був секретар міськради Дімітрій Чурсін.

 

Ситуацію з цією зустріччю добре описав депутат міської ради Олешок Василь Паламарчук«Сухий залишок такий: рішення змінювати ніхто не буде, учасники бойових дій не настільки заслужені, щоб їм давати землю, бо вона потрібна людям, яких міський голова сам обрав».

 

Натомість Олександр Зарівний висловився досить конкретно про дії міського голови Олешок Дмитра Воронова в соціальній мережі:

 

- Ми намагались поговорити з мером і депутатами, отримати від них пояснення стосовно ганебного дерибану землі. Марно. Хочеться сказати: пане мер, ви – брехло! Виконком вперто мовчить, стосовно особливих заслуг осіб, яким так оперативно надали ділянки в дуже гарному місці. Воронову не вдасться з ветеранів зробити «шкурників» і «терористів». Нам байдуже на всі особисті розбори. Ми вимагаємо від депутатів справедливого і прозорого розподілу земельних ділянок згідно черги.

 

Сесія у міськраді Олешок таки відбулася: зі скандальними заявами, блокуванням роботи депутатів, перервами та іншими «катаклізмами», до яких олешківчани вже давно звикли. Та відстояти своє право учасникам АТО, тут у мирних Олешках, не вдалося. Депутати прийняли рішення, за яким люди отримають земельні ділянки. Однак не всі депутати міськради погоджуються з подібними правилами. Так, депутат Ніна Шпачинська відверто заявила про свої погляди на ситуацію:

 

- Такої ганьби з боку міської ради, яка сталася на останній 34-й сесії, я не пам’ятаю. Навіть призначення голові та секретарю премії наперед на цілий рік не викликало відчуття відчаю, а тільки гидливої зневаги. На цій сесії цинічно принизили ветеранів АТО, просто ноги витирали об їхню гідність та заслуги перед Україною. Спочатку влада тихенько, потай нарізала декілька ділянок (за кошти громади), потім надала графічний матеріал «потрібним» людям, щоб у них був повний пакет документів для оформлення. А далі принизили ветеранів, які чемно стояли між рядами і просили справедливості! Їм нахабно брехали просто у вічі. Спочатку пообіцяли, що знімемо питання з розгляду і розберемося - голосів зняти не знайшлося. Потім тут же пообіцяли, що вилучать з рішення скандальні пункти – голосів за вилучення знову не знайшлося! Хлопці, які стояли між депутатами надіялися на совість депутатів. Потім вони побачили цю «мораль більшості».

 

Заглиблюватися у інтриги міськради не варто – там, мабуть, і мер, і міськвиконком не завжди знають, що саме відбувається щодня в стінах мерії. Принаймні, саме так говорять мешканці Олешок.

 

Після сесії захисники відвідали мера. Дмитро Воронов запропонував їм земельні ділянки в різних місцинах Олешок. Мовляв, обирайте, будемо виділяти. Одначе, певно, забув уточнити, де саме знаходиться пропонована земля.

 

- Землю, яку отримали хлопці раніше можна сміливо порівнювати з добре знайомими нам окопами, – зазначає Андрій Мальчиков. – Ці ділянки всі в ямах, смітті, до них не проведено будь-яких комунікацій. Газ, світло, вода – невідомо, як саме все це можна підвести до тої землі. Ба більше, та ділянка навіть не позначена на карті, тобто там немає ні назви вулиці, ні жодних будинків. І тут мер пропонує нам земельні ділянки. І, як і велося раніше, – там така сама ситуація. Жодних позначень, жодних умов, і все в тих «окопах»…

 

Земля в Олешках: «Стороннім вхід заборонено!»
Земля в Олешках: «Стороннім вхід заборонено!»

 

Вдалося поспілкуватися з тим, хто вже отримав землю від Олешківської міськради, як учасник АТО. Він показав, де саме отримав землю.

 

- Я коли побачив цю землю, то одразу попросив – ну дайте хоча би грейдер чи трактор – землю ж треба рівняти, і роботи тут не на один день, - розповідає Ігор Білоус. – На що мені відповіли, мовляв, та ж тепер земля –у вашій приватній власності, і ми не можемо на приватну власність витрачати державні кошти, аби вам допомогти. А так, то все як у всіх: величезні ями, купа сміття з дороги… Одним словом, боляче та й по всьому.

 

З подібними емоціями говорить про ситуацію й жінка учасника АТО Тетяна Бабаскіна:

 

- Це зараз нам всім, і хлопцям, і родичам кинули кістку – оце земля, мовляв, беріть, і не гавкайте, на цьому все. Позиція міської влади така: якщо зараз почнемо далі відстоювати свої права, то почнуть казати, як зазвичай – АТОшники нахабніють, під себе гребують. А ми не гребемо, ми просимо своє. Ми що ж, обличчям не вийшли, інакші в наших чоловіків заслуги, ніж в тих, хто вже має землю по провулку Тополиному біля лісу з підведеними комунікціями? Я гадаю, хлопцям треба гуртуватися та пропонувати меру наступне рішення: нехай далі біля лісу на наступній сесії виділяють землю для АТОвців. Ось і все.

 

Земля в Олешках: «Стороннім вхід заборонено!»
Земля в Олешках: «Стороннім вхід заборонено!»

 

За коментарем з даної ситуації ми звернулися до депутата обласної ради, заступника голови Херсонської ОДА Євгена Рищука:

 

- Сьогодні йде війна, людей згуртовувати необхідно. А тут навпаки їх розділяють. Я хочу тільки сказати, що місцева влада має виконувати закон, в першу чергу, ділянки мають отримувати учасники АТО. Вважаю, що хлопцям необхідно відстоювати своє право, адже не менш важливим є те, де їм пообіцяли видати земельну ділянку! Сьогодні до мене приїхали люди та кажуть: «Нам сказали, що через вас нам в Тополиному не хочуть давати землю!». Так от, відповідаю всім, хто хоче своє злодіяння перекласти на мене: «Шановні, у мене немає права роздавати в Олешках землю, запитуйте у міського голови, у депутатів міської ради. Від них залежить, як вони голосують. Якщо ж вас не чують, то йдіть до суду, в прокуратуру», – акцентує Євген Миколайович.

 

Журналістів запросили атошники, аби показати, що земельні ділянки таки відрізняються. На власні очі переконавшись, кажемо: та земля, яку виділили депутати на чолі з паном Вороновим, і справді відрізняється від пропонованої АТОвцям. По-перше, там рівнина, а не рви та ями. По-друге, жодного сміття, бо є поруч забудови та будинки, в яких вже мешкають олешківчани. По-третє, газ та світло довго шукати не треба – комунікації поруч. Про власну воду теж довго мріяти не треба – вся місцина знаходиться на піску, до води неглибоко. Одним словом, прийде весна, прибирай трохи бур’янів, та облаштовуй будмайданчик – всі умови для цього є. А будинки, що стоять поруч, по провулку Тополиному, одразу натякають – тут і справді живуть «пересічні громадяни». Адже щоб «перетнути» ці домоволодіння зна­добиться багато часу. А на деяких воротах досить гостинно красується напис: «Стороннім вхід заборонено!». Мабуть, саме ці слова й написані тут для захисників країни та інших пільговиків. «Сторонніх» до подібних ласих шматочків землі вже давно не пускають…

 

Єлизавета Адамчук

 

Цюрупинск Сегодня по материалам Олешковский Вестник

скачать dle 10.6фильмы бесплатно
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Код: Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код: