Цюрупинск
C
» » Декомунізація в Цюрупинську може перетворитися в тоталітаризм глупства

Декомунізація в Цюрупинську може перетворитися в тоталітаризм глупства

Декомунізація в Цюрупинську може перетворитися в тоталітаризм глупства 
«Не заблукати б в іменах»  так називалась «колонка» в нашій газеті («ВО» №№ 34 від 7 січня ц.р.), у якій порушено тему перейменування назв вулиць та провулків населених пунктів нашого району, зокрема, в Цюрупинську.
 
Зараз же, судячи із «Пропозицій до назв об’єктів топоніміки населених пунктів Цюрупинського району…», які вміщені в Додатку до листа Херсонської облдержадміністрації від 4 квітня ц.р. №60160/0/16/343, ми самостійно із трьох сосен, серед яких заблукали, вийти неспроможні, й на допомогу покликали «тьотю» (обласну державну адміністрацію), яка й повинна за ручку вивести нас на сонячну галявинку.
 
Те, що самі вийти неспроможні, і навіть не пробуємо, не новина. Але поважати себе ми повинні! Де в такому випадку наші пропозиції, а не «спущені згори»? Адже не секрет, що нам подають «типові» пропозиції: ось вам набір імен на всі населені пункти України, вибирайте. В результаті знову матимемо те саме, що й мали досі: одні й ті ж назви вулиць від Чопа на Закарпатті до Милового на Луганщині.
 
Так, нам пропонують перейменувати вулицю Червоноармійську і наректи її іменем Івана Пулюя. Те, що назва «Червоноармійська» містись ознаки «комуністичнототалітарного режиму», питання спірне. Армія, дійсно до 1946 року називалась Червоною, але не цей чинник головний. Головний – і це визнано світовою спільнотою – полягає в тому, що саме вона зламала хребет німецькому фашизму; це вона визволила Європу; це червоноармійці підняли прапор Перемоги над Рейхстагом. Це мільйони наших воїнів лягали під ворожі танки, падали на амбразури, йшли на повітряний таран… До них, до цих невмирущих героїв, які претензії? Нам не соромно?
 
Навряд, чи можуть бути у когось претензії до Івана Павловича Пулюя, чиє ім’я пропонується дати Червоноармійській. Цей
достойний чоловік народився на Галичині. Відомий австро-угорський фізик і електротехнік, винахідник, організатор науки, публіцист, громадський діяч. Професор і ректор Німецької вищої технічної школи в Празі, Державний радник з електротехніки Чехії і Моравії. І так далі, і тому подібне. Тільки який зв’язок цієї шанованої людини із нашим містом? Прямого – ніякого. Якщо вже не подобається назва «Червоноармійська», то чому б вулицю не назвати іменем 87-ї гвардійської дивізії? Або 49-ї Херсонської? Перша визволяла місто, друга – район, потім вибивала німців із Цюрупинського плацдарму, форсувала Дніпро, визволяла Херсон.
 
Пропонується прибрати із карти міста й вулицю Леваневського і назвати її іменем Льотчика Дмитрука.
 
Ці люди, безумовно, заслуговують на вшанування. Сигізмунд Леваневський – один із пілотів, які рятували челюскінців, він
здійснив переліт через Північний полюс у США, це один із перших Героїв Радянського Союзу. Зник безвісти у 1937-у році. Канадський льотчик-бомбардувальник з українським корінням Пітер Дмитрук був збитий у небі Франції, брав участь у бойових діях у складі французьких Сил опору.
 
Навряд, чи є потреба протиставляти цих людей одне одному. Як офіцери, люди честі вони навряд чи погодились би на це. Навряд, чи додасть популярності академіку Вернадському надання його імені нинішній вулиці Петровського, розміщеній, нехай вибачать її жителі, на задвірках, на «цвинтарній стороні». І це в той час, коли імені Вернадського удостоєні проспекти в столицях світу!
 
Ну, навіщо ж так принижувати самих себе (Володимира Івановича Вернадського ми принизити не зможемо, він для нас недосяжний) перед собою?
 
Але, повторимось, обласна рада надала нам лише Пропозиції, навіть не відаючи, де і яка у нас вулиця на карті міста. І чи
вулиця це взагалі, а не якийсь «апендикс». Ми чому мовчимо? Чому не пропонуємо? Хоча б назвати наші вулиці іменами наших людей, які того заслуговують? Де вулиці імен Героїв Радянського Союзу, видатних людей, як от: Євген Матвєєв, Анатолій Шаталов, Лука Балашов, Борис Кулик, Іван Дніпровський, Павло Зелінський, Сергій Южаков та інших?
 
Чому не враховуються думки людей, чому не ми в обласну раду подаємо пропозиції, а ждемо, поки подадуть їх нам?
 
Борис ПРИЩЕПА.
 
Цюрупинськ Сьогодні за матеріалами Вісник Олешшя
скачать dle 10.6фильмы бесплатно
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Код: Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код: