Цюрупинск
C
» » Чорнобиль - найстрашніша атомна катастрофа в історіі людства

Чорнобиль - найстрашніша атомна катастрофа в історіі людства

 

Чорнобиль - найстрашніша атомна катастрофа в історіі людства

 

Катастрофа на Чорнобильській атомній електростанції сталася 26 квітня 1986 року. Це найбільша аварія в історії атомної енергетики. На той момент Чорнобильська атомна станція була однією з найбільших в світі. Реактор не був оснащений сучасною системою безпеки, рівень автоматичного управління і контролю був занадто низький. Тієї ночі проводився експеримент по вимірюванню інерційного обертання турбогенератора. Перегрів палива став причиною руйнування поверхні генераторів.

Чорнобиль - найстрашніша атомна катастрофа в історіі людства

 

О 1:24 за місцевим часом сталися два великих вибухи (через 40-60 секунд після початку експерименту). Пар, випущений в результаті першого вибуху, зруйнував 1000-тонний дах реактора. Другий вибух стався через 2-5 секунд після першого. Повітря потрапило в реактор, і вступило в реакцію з парою, що містить частинки плавленого графіту. Працівники електростанції не вжили всіх необхідних заходів, згідно з правилами техніки безпеки.

Чорнобиль - найстрашніша атомна катастрофа в історіі людства

Однією із причин ядерної катастрофи стало те що перед проведенням експерименту реактор мав бути зупинений. Однак, його відключення було вирішено перенести на 9 годин пізніше, в зв'язку з майбутнім святкуванням 1 Травня. Зупинка реактора була доручена іншій зміні - не тій, яка була підготовлена до цього. Нічну зміну роботи на реакторі ведуть менш досвідчені фахівці.
Обидва вибухи були тепловими. Викиди радіації викликали забруднення прилеглої а пізніше поширилися на більш ширшу територію навколишнього середовища.

 

Чорнобиль - найстрашніша атомна катастрофа в історіі людства

Першим етапом ліквідації аварії було гасіння вогню в реакторному залі, і на даху, під яким знаходився турбогенератор. Спецвідділ пожежної охорони електростанції спільно з пожежними з сусіднього міста ліквідували вогонь протягом трьох годин після вибуху. Однак, в самому серці реактора все ще продовжував горіти графіт.
Пожежні, які не знали причини виникнення пожежі, всього лише залили водою зруйнований реактор. Це погіршило ситуацію, і пішов ще ряд дрібних вибухів з викидом великої кількості забруднених речовин. Щоб запобігти поширенню радіації в навколишнє середовище, реактор був засипаний п'ятьма тисячами тонн бору, доломіту, піску, глини і свинцевими сумішами, які скидав вертоліт. Викинуті сипучі матеріали зупинили горіння графіту і перешкодили викиду в повітря радіоактивних частинок. Через два тижні після атомного вибуху, Радянські державні органи управління прийняли рішення укрити зруйнований енергоблок саркофагом - залізобетонною конструкцією з власною системою охолодження.
В результаті вибуху на Чорнобильській АЕС радіоактивні викиди досягли висоти 1,5 метрів. Наскільки відомо сьогодні, немає такого місця на Землі, де б не залишила свій слід радіоактивна хмара, заражена Чорнобильською катастрофою. Вона облетіла весь світ. Найбільш ураженими територіями є Україна і Білорусія.

 

Чорнобиль - найстрашніша атомна катастрофа в історіі людства

Сьогодні радіоактивне забруднення складають такі речовини, як стронцій і цезій - у них, період розпаду становить 30 років. Ізотоп плутонію і америцій будуть присутні на уражених ділянках, ймовірно, протягом декількох тисяч років. Хоча вони завдають незначний радіаційний вплив на людський організм.
Найбільших збитків радіаційна хмара завдало сусіднього місту Прип'ять. Він був побудований для працівників атомної станції і знаходився всього в трьох кілометрах від неї. У день аварії державні чиновники вважали за краще не повідомляти 50 тисячам жителів про загрозу радіоактивного забруднення. З цієї причини жителі міста не отримали необхідну порцію йоду, щоб захиститися від радіаційного впливу. В результаті трагедії, що сталася на атомній станції, рівень радіації перевищив норму в тисячу разів. Евакуація жителів Прип'яті почалася лише через день - опівдні 27 квітня 1986 р. Людям дозволили взяти все необхідне і обіцяли, що через три дні вони повернуться додому. На той час, як їх евакуювали з міста, вони вже отримали великі дози опромінення.

 

Чорнобиль - найстрашніша атомна катастрофа в історіі людства

За офіційними даними Чорнобильська катастрофа забрала життя близько 600 000 чоловік.
У зоні відчуження досі залишаються заражені місця, хоча рівень радіації там становить лише малу частку від того, що був після трагедії. На сьогоднішній день в Зоні переважають гама-промені, які виводяться з організму досить скоро. Тільки біля саркофагу радіаційний фон складають бета-промені, вони залишаються в людському тілі назавжди. Сьогодні радіація не представляє шкоди і небезпеки для здоров'я людини.
За два дні, проведених в Чорнобильській зоні, людське тіло отримує радіаційну дозу, що дорівнює тій, що він отримує в лікарні, роблячи рентген, або ж одному міжконтинентальному польоту (радіація в літаках).

 

Чорнобиль - найстрашніша атомна катастрофа в історіі людства

 


 

 

 

Цюрупинск Сегодня, Мария Холоднюк

скачать dle 10.6фильмы бесплатно
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Код: Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код: