Цюрупинск
C
» » Доземний уклін ветеранам Великої Вітчизняної війни

Доземний уклін ветеранам Великої Вітчизняної війни

Доземний уклін ветеранам Великої Вітчизняної війни 
Люди мого віку належать до щасливого покоління – нам випала радість протягом десятків літ безпосереднього спілкування з тими, хто пройшов для себе і для нас Велику Вітчизняну війну, для новітніх істориків – Другу світову, і не просто пройшов, а з гордістю проніс Прапор Перемоги через усю Європу, звільнивши її від фашизму, і сам понісши найбільші втрати – людські, матеріальні, а через багато літ по війні – і моральні. Зараз у Європи, яка 72 роки тому була знищена, розтоптана фашизмом, лежала під ногами, ми стоїмо під дверима і просимось до неї якщо не у повноправні, то хоча б у асоційовані члени.
 
Парадокс? Мабуть, так. Ми, не шкодуючи сил, піднімали з колін Європу, а вона вирішила, що так і повинно бути завжди й у
всьому і, підвівшись та обтрусившись, пішла собі далі, а ми лишились там, де й були…
 
Час, звичайно, багато чого нівелює, багато чого «актує». Але є речі, які не підлягають ні нівелюванню, ні «актуванню». Це подвиг народу-переможця. Так, робили свій внесок у загальну перемогу й сили опору, але основний тягар несли - і пронесли через всі літа – регулярні частини Червоної Армії. Їх полягло мільйони й мільйони. І їхній пам’яті ми мусимо бути вірними. Принаймні пам’яті жителів нашого району, а це понад 6 тисяч, які полягли смертю хоробрих або пропали безвісті, іще стільком же, хто з війни повернувся, але їх уже немає серед нас.
 
До Європи які можуть бути претензії? Вона якою була,такою й лишилась: невдячною перекупкою. Претензії ми повинні пред’являти собі.
 
Запитання, звичайно, із тих, які не потребують відповіді, бо вона на поверхні: глобальні завдання нам, виявляється, вирішувати куди простіше, аніж локальні.
 
Перемога СРСР над гітлерівською Німеччиною була не тільки політичною і військовою, а й економічною. Про це свідчить той факт,
що в період із липня 1941 по серпень 1945 р. в нашій країні було вироблено значно більше бойової техніки і зброї, ніж у Німеччині.
Ця економічна перемога у війні стала можливою завдяки тому, що Радянському Союзу вдалося створити більш досконалу економічну організацію і домогтися більш ефективного використання всіх її ресурсів.
 
Велика Вітчизняна війна була важливою складовою Другої світової війни. Радянський народ і його Збройні Сили винесли на своїх плечах основний тягар цієї війни й добилися історичної перемоги над гітлерівською Німеччиною та її союзниками. Головний урок Другої світової війни полягає в тому, що попередження війни потребує єдності дій миролюбних сил. І не лише миролюбних, а просто тверезо мислячих сил.
 
У нашому районі залишилось в живих 64 учасники бойових дій у Великій Вітчизняній війні. Їх лави невпинно рідшають. Така,
на жаль, природа життя:
 
«Уходят ветераны на покой...
Кто на заслуженный, а кто на вечный.
А наш ручей уже не быстротечный:
Чем дальше  тем становится рекой...», "
 
написав свого часу наш земляк, відважний військовий моряк і талановитий письменник Костянтин Гнатович Кудієвський. І закінчив закликом:
 
«Среди морских бесчисленных дорог
Пусть будет свято наше поколенье,
Познавшее и взлет и озаренье,
И пониманье, что такое долг».
 
Ми розуміємо, що сховане у скупих словах «долг», «вірність», «обов’язок»? Якщо розуміємо, якщо усвідомлюємо, то вже добре. І нехай їхнє покоління назавжди залишиться в наших серцях святим. Воно на те заслужило. А наше завдання – бути гідними такої святості.
 
З доземним поклоном, Борис ПРИЩЕПА.
 
Цюрупинск Сегодня по материалам "Вісник Олешшя"
скачать dle 10.6фильмы бесплатно
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Код: Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код: