Цюрупинск
C
» » Після АТО війна ще й за землю

Після АТО війна ще й за землю

Після АТО війна ще й за землю 
З 59-річним Олексієм Нагорнюком ми зустрілись за незвичних обставин. Два тижні, як він повернувся із зони бойових дій на сході країни. Коли ми познайомились ближче, Олексій Олексійович підвів мене до свого «мерседеса-210», у кількох місцях і навіть під кріслом водія прошитого кулями навиліт. Свого мікроавтобуса він добровільно віддав на потреби Збройних Сил України.
 
- Два роки «мерс» воював зі мною на сході країни, - ласкаво погладив у кульових відмітинах кузов автомобіля.
 
– Був і в Донецькому аеропорту, бійців вивозили… Мого «мерседеса», який ніколи «не уходил от погони», добре знають хлопці з 93-ї та 87-ї бригад.
 
- Зараз я, – показує військовий білет, - зарахований до першого резерву Збройних Сил України, тобто можуть призвати будь_якої хвилини. І ми з «мерседесом» готові на захист Вітчизни! Ось тільки рани його залікую…
 
У нього дві вищі освіти. Інженера-автотранспортника та дорожника. Міг би спокійно чекати пенсії, та в 57 років добровольцем пішов на Схід України. А потім був ще й мобілізований.
 
І ось таким людям чиновники відмовляють у праві на землю.
 
- Починаючи з 2014 року, процесс виділення земельних ділянок для учасників АТО загальмував, а тепер узагалі назрів конфлікт, - розповідає Олексій Олексійович. – І ми готові перейти до пікетування державних органів влади, якщо справа не посунеться далі.
 
Те, що вдалося вияснити самому Нагорняку та його товаришам, і справді не може не викликати обурення. Виявляється, згідно з рішенням Цюрупинської міської ради 33 земельні ділянки в районі вулиці Леваневського виділені, у тому числі 10
з них – для «атошників». Однак вони до цих пір навіть не «прозоновані». А воїни АТО стали заручниками ситуації.
 
- За наш рахунок якісь «блатарі» одержать землю, - по-військовому, можливо, дещо й грубувато, затее справедливо говорить Олексій Нагорняк. – Ми жертвуємо і ризикуємо своїм здоров’ям та життям заради Вітчизни, а нас – у заручники,
аби під цей шумок роздати землю людям, наближеним до чиновників.
 
- На останній сесії, - говорить депутат міської ради член земельної комісії Ігор Житченко, - виник конфлікт, коли я запропонував відмінити попереднє рішення по ПДП (проект детального планування території. – Уточ. автора) і замінити його новим. При тому, окремо для воїнів АТО. Більше того, закликав підготовку усієї необхідної технічної документації для «атошників» профінансувати з міського бюджету. Та запротестував перший заступник міського голови Литваков: мовляв, не положено з бюджету, такої статті видатків нема!
 
Тоді я сказав: «Якщо нема, особисто я готовий профінансувати з власних заощаджень виготовлення технічної документації сім’ї, в якій загинув воїн-годувальник. І закликав зробити це своїх коллег-депутатів».
 
Ігор Житченко повідомив, що минулого року депутати міськради підтримали рішення про виділення землі учасникам бойових дій, а тепер з’ясувалось, що ніхто її не одержить, поки не буде проведено зонування території. Як наслідок, люди одержали на руки папірці, які нічого не значать, а документи до цих пір оформити ніяк не можуть.
 
- Ми уже зверталися і до районних, і до міських властей, відділу Держгеокадастру, вимагаючи вирішення всіх земельних питань для учасників АТО у найкоротший строк , однак справа поки не посувається, - продовжує О.О.Нагорняк. – І нам все одно, кого крайнього шукають між собою чиновники. Для нас головне – одержати землю, аби побудувати індивідуальне житло.
 
А крайнім у цій ситуації усі вважають начальника відділу Держгеокадастру в Цюрупинському районі Владислава Перерву. Яка його думка?
 
- 3 червня 2015 року, - говорить Владислав Григорович, - рішенням №1139 було затверджено план зонування міста Цюрупинська, який чомусь не погодили з відповідними службами. Він навіть не пройшов містобудівну раду, що обов’язково. Розробник просто «намалював» план зонування – і все.
 
Не врахувавши пропозиції жодної служби, сесія міської ради затвердила розроблену містобудівну документацію на свій розсуд.
 
Ми, продовжує В.Перерва, пропонували призупинити рішення і доопрацювати містобудівну документацію. Однак міськвиконком категорично проти. Під цей «зонінг» надані дозволи на відвід земельних ділянок в різних районах міста, у тому числі й учасникам АТО.
 
З огляду на це відбулися аж три протокольні засідання в міського голови – 11 січня, 28 січня та 11 лютого. Однак порозуміння так і не досягнуто. На останнє засідання було запрошено працівника прокуратури, яка заявила, що рішення про зонування території винесено незаконне, у зв’язку з цим прокурором подано позов до суду за погодженням з обласною прокуратурою і зараз воно в стадії розгляду.
 
Як уже сказано, дозвіл на ділянки в районі тієї ж вулиці Леваневського одержали не лише учасники АТО, а й люди, близькі до чиновників міської ради, яких налічується три десятки осіб.
 
- Це фактично спекуляція такою категорією громадян, як учасники бойових дій, - вважає В.Перерва.
 
Ми, сказав далі Владислав Григорович, при всій повазі до учасників АТО не можемо керуватись схемою зонування території міста у своїй роботі, оскільки ця схема не відповідає вимогам ст. 18, п.3 та ст. 20, п. 3, ст. 24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».
 
Начальник архітектурно-будівельного відділу Цюрупинської міськради Л.Мойсеєва-Покришева лише ставить у повітрі пальцем знак питання, мовляв, рішення прийняте депутатами і скасуванню не підлягає. А якщо того вимагає закон?
 
Втім, пані Мойсеєва-Покришева вважає, що схема зонування території міста відповідає чинному законодавству.
 
У випадку відміни зонування прокурор може поставити питання щодо скасування і дозволів, у тому числі й для учасників АТО, яких він, звісно, в окрему категорію виділяти не може. Тепер у будь_якому випадку крапку в цій справі поставить апеляційний суд.
 
Можна лише дивуватись, як же орган місцевої влади, в даному випадку міська рада, допустила таку ситуацію, що учасники бойових дій на сході країни фактично стали заручниками роздачі земельних ділянок для осіб, наближених до чиновників? Це не лише свавілля, а й неповага до тих, хто зі зброєю в руках захищає територіальну цілісність держави.
 
Анатолій ПОЛУФАКІН.
 
На знімку автора: О.О.Нагорняк біля прошитого кулями навиліт власного «мерседеса»: «Туди б чиновників, з вини яких ми не можемо одержати земельні ділянки в Цюрупинську!».
 
Від редакції. Коли матеріал був уже підготовлений до друку, перший заступник голови РДА Костянтин Буганов провів ще одну нараду з питання відповідності розробленої міськрадою схеми зонування території Цюрупинська. Ми наполягали залучити райдержадміністрацію як третю особу, при тому зацікавлену сторону, при розгляді справи на відповідність схеми зонування в суді, сказав Костянтин Миколайович. Однак суддя відхилила наше прохання. Це її право. Дивує інше: суд так і не взяв до розгляду справу на відповідність схеми зонування території Цюрупинська, а міський голова Дмитро Воронов розмістив у своєму блозі це рішення як його виграш і начебто чийсь програш. Звісно, прокурор області подав апеляцію на рішення окружного адмінсуду.
 
Аби не було чиєїсь твердолобості або «гри в піддавки», давно можна було б покінчити з цією справою, відмінити рішення сесії міськради про схему зонування як таке, що прийняте з грубими порушеннями, і піти, як кажуть, по процедурі. А так справа вже 5 місяців стоїть на місці, триває судова тяганина, яка може розтягнутися на місяці, а можливо, й роки. А люди без землі.
 
Цюрупинск Сегодня по матеріалам "Вісник Олешшя"
скачать dle 10.6фильмы бесплатно
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

комментарий

ivan 1 июня 2016 12:48
Так война была за украину или что бы земельки урвать
  • Нравится
  • 2
Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Код: Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код: