Цюрупинск
C

Дід Мороз – комуніст

 Дід Мороз – комуніст
Ви не знали, що Дід Мороз – комуніст, а Снігурочка – комсомолка, спортсменка, студентка і просто красуня – теж не знали? Ну, шановні, що ж ви такі темні! Прямо, як етнічні гавайці, які у 1779 році повечеряли капітаном Куком. Не повечеряли, а поснідали? Можливо, не був присутнім, не наполягатиму на періоді доби – коли саме. А от про те, що Кука з’їли неспроста, повідомив свого часу іще Володимир Висоцький: «Но есть, однако же, еще предположенье, Что Кука съели из большого уваженья».
 
Та й як не поважати цього відважного капітана! Адже це він, а не хтось інший, зробив детальну мапу Ньюфаундленда… Не знаєте, що таке мапа? Географічну карту знаєте? Мапа - те саме, але вкрите цвіллю й
пліснявою. Застарілий термін, як пояснюють його значення українські тлумачні словники, який, крім нинішньої України, давним-давно ніде не використовується. Запозичений, відома річ, в Эуропі, конкретніше – почерпнутий десь із сапропелю середньовічної латини, можливо, через посередництво польської й німецької мов.
 
Але повернемось до Кука. Їдять, як бачимо, не лише тому, що голодні, а іще й тому, що прямо-таки знемагають від поваги. У вас асоціації не виникають?
 
Скоріш за все, із поваги, а не через якісь інші чинники управління освіти і науки Івано-Франківської області «з метою допомоги та підтримки у «декомунізації» системи освіти, а саме щодо доречності запрошення на новорічні святкування у дошкільні та загально-освітні навчальні заклади Діда Мороза та Снігуроньки, встановило, що це пережитки «старої» системи».
 
Правильно! Дід Мороз із Снігуронькою також потрапили «під люстрацію». Завтра туди ж потрапить Снігова Королева, Кай з Гердою, а за ними і сам Ханс Крістіан Андерсен, бо він (і герої його казок) належать до іще «старшої системи». Великий казкар – уточнимо про всяк випадок - помер у 1875 році, а Дід Мороз із Снігурочкою народились
в СРСР тільки наприкінці 1930-х…
 
Так що аргумент щодо «старості» явно на користь Дідуся Мороза і аж ніяк не на користь нинішніх блюстителів «новизни». Втім, до Нового року час для виправлення у них є.
 
Можемо моделювати ситуацію й далі. Якщо мати на увазі, що Ісус Христос іще «старіший», то, йдучи за логікою «наших галицьких товаришів», треба кимось замінити і його. Наприклад, Триглавом, Сварогом, Перуном і його дружиною Перуницею, а також Даждьбогом, Семарглом, Стрибогом і ще цілим сонмом їхніх колег, які й входили
до найдревнішого «політбюро» України-Руси.
 
Йдемо далі. Не зводьмо проблему до Діда Мороза із Снігуронькою. З ними все ясно. «В українського народу, стверджують «наші галицькі товариші», є Святий Миколай та Різдво Христове». Правильно! Тому заодно приберемо з порядку денного й святкування Нового року, запроваджене Петром Олексійовичем Першим. (Як відомо, 20 грудня
1699 року Цар Петро I підписав Указ про перехід Росії на нове літочислення і перенесення святкування початку року з 1 вересня на 1 січня).
 
Але ж «Україна – не Росія», - зробив геніальний висновок Леонід ІІ (Кучма). Тому і «російський» Новий рік нам – ніякий не Новий рік. У нас повинен бути власний. Давайте повернемось хоча б у часи Київської Русі. Маючи на увазі, що тоді нових років було цілих два – 1 березня і 1 вересня, ми й тут обійдемо РФ у новинизації календаря.
 
А ініціативу «наших галицьких товаришів» візьмемо за репер. (У даному випадку маю на увазі репер геодезичний, тобто відправну точку на земній тверді, а не те, що у нас називається начебто музиціюванням і мовби співом. Сердечно перепрошую прихильників репу).
 
Тому & геть з дороги все старе!
 
P.S. З «європейськими цінностями» морока. Там, виявляється, так само, як і в Російській Федерації, Новим роком прийнято вважати 1 січня аж із самого 46 року до н.е.
Євген КАЙДАШ.
 
За матеріалами газети "Вісник Олешшя"
 
скачать dle 10.6фильмы бесплатно
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Код: Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код: