Цюрупинск
C
» » «Я хочу, щоб в нашій країні настав мир» – Рибалко Сергій про Україну через 5 років

«Я хочу, щоб в нашій країні настав мир» – Рибалко Сергій про Україну через 5 років

«Я хочу, щоб в нашій країні настав мир» – Рибалко Сергій про Україну через 5 років

 

Рибалко Сергій, фермер та депутат Херсонської обласної ради, балотується до Верховної Ради по мажоритарному округу №186. Він виріс у Чулаківці, а отримавши вищу освіту, повернувся на Херсонщину, щоб розвивати рідний край. Побудував успішне фермерське господарство, яке вже 27 років приносить значні податки державі та громаді і створює робочі місця.

 

Одружений уже 30 років, має чотирьох дітей, старшій доньці 29, молодшому сину – 7. Упродовж 2002-2006 років був депутатом Голопристанської районної ради. З 2006 року по 2019 рік включно депутат Херсонської обласної ради.

Завдання у Верховній Раді –  не допустити розкрадання землі, завершити реформу децентралізації та припинити подальше проливання крові на війні.

 

Ви пам’ятаєте день, коли вам вперше прийшла думка про депутатство?

Це було років 15 назад, тому не можу згадати точну дату.

 

Ви думали про це ще 15 років тому, чому лише зараз наважилися?

Чаша терпіння переповнилася. І дозрів. Вважаю, що до вищих ешелонів влади повинні йти зрілі люди, які можуть приймати виважені правильні рішення з достатнім життєвим досвідом, для того, щоб розуміти і знати, про що там говорити і як зробити краще. У 30-річних такого досвіду банально може не бути.

 

Що вас підштовхнуло до цього рішення?

Причина проста і зрозуміла: сьогодні у ВРУ всього 20 депутатів-аграріїв, а в нашій країні проживає 30% населення у сільській місцевості. Ми виробляємо 28% валового національного продукту, ми отримуємо 40% експортної виручки від реалізації сільськогосподарської продукції і фактично не маємо свого представництва у ВРУ. Тому за підтримки селян та всіх жителів нашого аграрного округу я прийняв рішення йти до ВРУ.

 

А що стало тою самою останньою краплею у чаші терпіння?

Загроза відкриття ринку землі. Я проти продажу землі іноземцям! Українська земля повинна належати українцям!

 

У вас велике фермерське господарство. На кого залишите керування?

Слава Богу, у мене вже виріс син. Йому вже 23 роки. Та й жінка сказала, що менший син уже пішов у школу, тому вона може повернутися до роботи в господарстві.

 

Депутат – це величезна відповідальність та робота без вихідних. Як сім’я поставилася до ваших парламентських амбіцій? Хто підтримав? Чи був хтось проти?

Ви знаєте, робота аграрія – це точно робота без вихідних, тому моїй родині не звикати. Сім’я поставилася неоднозначно. Довго не могли змиритися, але все ж таки сказали «йди, ми тобі підставимо своє плече». Зрештою, нікого, хто був би проти не залишилося.

 

З яким пакетом законодавчих ініціатив ви йдете до парламенту?

Треба їх поділити на блоки. По-перше, політичний блок: довести до розуму виборчий кодекс, щоб ми змогли обирати за відкритими списками вже на наступних виборах; зменшення кількості депутатів; відміна депутатської недоторканності; зменшення прохідного бар’єру до 4%. По-друге, це земельний блок: замінити відкритий ринок землі довгостроковою орендою (емфітевзис), за рахунок чого власник отримає велику суму за один раз, не втративши її; боротьба з амброзією, яка є алергеном у більшості людей; боротьба зі сміттям; питання регулювання водовідведення та зрошення; питання акцизних зборів, які сплачують аграрії – щоб вони йшли у бюджети місцевих територіальних громад;

 

Та соціальні питання: допомога при народженні дитини; доступ до медицини у найвіддаленіших селах.

Як ви бачите завершення війни? Тільки через договірний процес, тому що переможного бліцкригу не буде і тому потрібно сідати за стіл перемовин і домовлятися. Закінченням цього процесу скоріше всього буде заморожений конфлікт, подібний тому, який є в Абхазії, Придністров’ї, на Кіпрі та в Ізраїлі – там не проливається кров.

 

Рейтинги показують, що на парламентських виборах новостворена команда Володимира Зеленського покаже не гірший результат, аніж на президентських. З чим ви пов’язуєте так званий «феномен Зеленського»?

З необмеженою вірою та сподіваннями людей на краще. Цю надію головне в них не вбити неправильними рішеннями на місцях. Феномен також пов’язую з віртуальною реальністю, у яку занурені люди, – це сучасне життя.

 

Як оцінюєте його команду? Чи готові ви співпрацювати з «молодою командою»?

Особисто з президентом готовий співпрацювати. Як буде працювати його команда буде зрозуміло мінімум через 100 днів. Саме через 100 днів видно перші кроки. Мені важко оцінити їхні професійні якості, бо нікого з них я не бачив у роботі.

 

Уявімо, що ви стали нардепом. Які результати по завершенню каденції ви вважатиме особистим успіхом?

Я хотів би бачити, що наша країна живе в мирі. Я хотів би бачити, що Херсонщина живе краще, ніж Крим. Україна на 35 місці у світовій економіці. Я хочу бачити, що наступні вибори пройдуть по відкритим спискам, з’явиться політична культура. Чітке антимонопольне законодавство. Завершення децентралізації і максимальна передача влади на місця, де обиратимуться усі – від депутата сільської ради до губернатора.

 

Щоб ви хотіли сказати своїм виборцям? Чому за вас повинні проголосувати?

Прийдіть на вибори. Не втратьте свою землю. Обирайте того, хто розуміє всі ваші проблеми. Вибирайте не серцем, а розумом. Той, хто не мав гарячого серця в юному віці, той не має душі. Хто залишився з гарячим серцем в зрілому віці, той не має розуму.

 

 

Цюрупинськ Сьогодні

скачать dle 10.6фильмы бесплатно
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Код: Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Введите код: